Domki letniskowe z drewna
Architektura i aranżacja wnętrz

Nowoczesna architektura : Faliro Pier Competition Entry / Ksestudio

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Huy Dao Z wyzwaniem stworzenia nowego punktu orientacyjnego na pływającej platformie.
U-Topos.
propozycja konkursu na molo Faliro proponuje zbudowane.
miejsce ., nowe.
Land-.
i nowy symbol.
Zaprojektowany przez Ksestudio, w celu optymalizacji warunków klimatycznych, poglądów i generowania zdarzeń, rozwijając symboliczną tożsamość, ich projekt ugina daną platformę kwadratową do.
U.
kształt.
Projekt jest zasadniczo skorupą, pustym naczyniem, która ukazuje widok w kierunku miasta i morza, jednocześnie oznaczając bramę, ponieważ małe łódki mogą parkować na obwodzie platformy.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt znajduje się w nowym parku Faliron Bay w Atenach (master-plan Renzo Piano), projekt znajduje się na przedłużeniu głównej ulicy, w kierunku wody, strona jest ostatnią lub pierwszą plażą miasta i jest naładowany potencjałem przenoszenia fragmentów ateńskiej urbanistyki do morza.
Sam formularz przypomina łódź, nawiązując do sąsiedniego portu i stoczni marynarki wojennej.
Korytarz na peronie jest podniesiony do górnej części skorupy, tworząc latający pierścień, który łączy konstrukcję i pełni funkcję tarasu obserwacyjnego, jednocześnie tkając ze skorupą, tworząc zewnętrzną przestrzeń wystawienniczą.
.
Huy Dao Pancerz pochodzący z hybrydowej formy statku i teatru może obsługiwać wiele różnych wydarzeń.
Powierzchnia siedziska jest rozwinięta po jednej stronie krzywizny, zwrócona w stronę dużego cięcia, który służy jako scena, jednocząc wnętrze skorupy z poziomą powierzchnią platformy.
Główny schodek wciśnięty pod podbrzusze muszli bliżej wody, gwałtownie rozcina jej powierzchnię w kierunku do góry, aby zapewnić przekątną doświadczenie w przestrzeniach wystawowych, a jednocześnie wystarczająco szeroki, aby służył jako miejsce do siedzenia.
Zamknięta przestrzeń wystawienniczo-rekreacyjna znajduje się po zachodniej stronie peronu, obok płaszcza i częściowo pod schodami, aby pomieścić niezbędne funkcje wewnętrzne z widokiem na zachód słońca nad Pireusem.
Dach ma zarówno foyer, jak i miejsce do siedzenia na przestrzeń eventową wewnątrz muszli.
.
Huy Dao Bezpośrednie zestawienie, nałożenie i połączenie eklektycznych elementów architektonicznych, tworzy szereg hybrydalnych przestrzeni, które mogą pochłonąć wiele interpretacji, ponieważ nie mają przypisanego prostego charakteru i funkcji.
W tym sensie U-Topos może jednocześnie być placem, sceną, ramą i spektaklem, ale nigdy tylko jednym z powyższych.
.
Huy Dao Architekci: Ksestudio Lokalizacja: Ateny, Grecja Zespół projektu: Kyriakos Kyriakou, Sofia Krimizi, Costandis Kizis, Afrodite Lyroudia, Margarita Malliri, Jennifer Endozo, Yubi Park Inżynier budowy: Phaedon Karydakis MEP Inżynier: Christos Zomboloas Status: Zawody w Faliro, Ateny Data: lipiec 2012 r
[hasła pokrewne: olx zielona góra, olx jarocin, mrówka góra kalwaria ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka góra kalwaria olx jarocin olx zielona góra