Domki letniskowe z drewna
Architektura i aranżacja wnętrz

Budownictwo wczoraj i dzis : 425 Park Avenue / Foster + Partners

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Foster + Partners Jak ogłoszono na początku października, brytyjska firma Foster + Partners została ogłoszona zwycięzcą sześciomiesięcznego, ogólnoświatowego konkursu na projekt kolejnego.
Punktu orientacyjnego.
wysoki wzrost na głównej stronie 425 Park Avenue w Nowym Jorku.
Stożkowa wieża biurowa ze stalową ramą ma wzrosnąć o 687 stóp, aby zdobyć punkt na panoramę Nowego Jorku do 2017 roku.
Po zawyżeniu światowej klasy wysoki wzrost ma osiągnąć status LEED Gold i służyć jako wzór dla zrównoważonego rozwoju.
projekt biura.
Koncepcja Fostera zastąpiła wizje Rem Koolhaasa, Zahy Hadid i Richarda Rogersa (zobacz wszystkie propozycje tutaj).
Budowa ma się rozpocząć w 2015 r., Niedługo po zakończeniu pierwszego w USA wznoszenia budynków mieszkalnych Fostera, który wybuchł w tym tygodniu w Nowym Jorku.
Szczegóły 425 Park Avenue po przerwie.
Norman Foster oświadczył: Naszym celem jest stworzenie wyjątkowego budynku, zarówno jego czasu, jak i ponadczasowego, a także szacunku dla jego kontekstu i uczczenia modernistycznych sąsiadów.
wieża, która jest dla Miasta i dla ludzi, którzy będą w nim pracować, wyznaczając nowe standardy projektowania biur i zapewniając trwały punkt orientacyjny, który pasuje do światowej sławy lokalizacji.
Dzięki uprzejmości Fostera + partnerów Wyraźnie wyrażająca geometrię jego konstrukcji, zwężająca się stalowa wieża wznosi się, by spotkać trzy ściany ścinające, które będą oświetlone, dodając do tętniącej życiem panoramę Nowego Jorku.
Jego elegancka fasada płynnie integruje się z innowacyjnym układem wewnętrznym, który pozwala na trzy stopniowane poziomy wolnej od słupów podłogi.
Oferując światowej klasy, zrównoważone zakwaterowanie biurowe, nowy budynek przewiduje zmieniające się potrzeby w miejscu pracy dzięki dużym, elastycznym otwartym płytom podłogowym.
Każdy z trzech poziomów.
niskie, średnie i wysokie.
jest określony przez piękny taras z panoramicznym widokiem na Manhattan i Central Park.
Aby zmaksymalizować przechowalnię Park Avenue, rdzeń jest umieszczony z tyłu, gdzie przeszklone klatki schodowe ukazują długie widoki w kierunku East River, podczas gdy na poziomie ulicy istnieje potencjał dla dużego miejskiego placu ze znaczącymi dziełami sztuki.
Dzięki uprzejmości Foster + Partners Foster + Partnerzy Wirtualna prezentacja projektu koncepcyjnego: dzięki uprzejmości Foster + Partners Prezentacja Foster + Partnerzy.
Runda 1, lipiec 2012: Prezentacja Foster + Partnerzy.
Runda 2, wrzesień 2012 r .: Architekt: Foster + Partnerzy Lokalizacja: 425 Park Avenue, Nowy Jork, NY Klient: L & L Holding Company Wzrost: 687 ft Opowiadania: 41 Floorplate: 11,200.
24.400 gsf Wysokość do sufitu: 14.
42 ft Przewidywana nowość: 2015 Przewidywane zakończenie: 2017
[hasła pokrewne: olx zielona góra, ocieplenie poddasza krok po kroku, tarasy elizy gniezno ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ocieplenie poddasza krok po kroku olx zielona góra tarasy elizy gniezno