Domki letniskowe z drewna
Architektura i aranżacja wnętrz

Budownictwo i architektura : Q Weekend House / Paul Kaloustian Architect

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana architekt Paul Kaloustian podzielił się z nami swoim projektem Q Weekend House, willi dla szejka w Katarze, który chce co miesiąc odwiedzać dom, aby odłączyć się od codzienności.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dom weekendowy położony jest w zrobionym lesie i ogrodzie zoologicznym na pustyni.
Budynek jest zaprojektowany poziomo jako budynek jednopiętrowy.
Otoczone ze wszystkich stron wielkimi drzewami typologia domu opiera się na islamskim domu dworskim, gdzie centrum architektury stanowi pustka wypełniona zielenią i wodą, symbolicznym rajem.
W domu Q, geometria architektury jest pierścieniem z ogromnym zbiornikiem wody jako centrum, z wyspami drzew unoszącymi się na wodzie.
W oparciu o potrzebę prywatności klienta, dom jest wynikiem sprzeczności między otwartością a zewnętrznym ogrodem i wewnętrzną oazą, wykorzystując całkowitą przejrzystość, a także ideą prywatności i obudowy odzwierciedlającą styl życia klienta.
Dzięki uprzejmości Paula Kaloustian Architect Stworzyliśmy całkowitą przejrzystość z podwójną warstwą szkła, z domem zamieszkującym wnętrze, a jednocześnie używając zasłon i pionowej zieleni, pozwoliliśmy, aby prywatność była obecna zawsze, gdy klient jej potrzebował.
Ta elastyczność jest osiągana dzięki zastosowaniu ruchomych warstw zasłon zamocowanych po zewnętrznej stronie płyty.
Dach domu jest obsadzony zielenią jako ochrona przed ciepłem, podczas gdy kurtyna / zewnętrzna otoczka tworzy strefę buforową dla bezpośredniego światła słonecznego.
Zimą, kiedy temperatura staje się łagodniejsza, dom może być otwarty, umożliwiając wentylację, a woda staje się odświeżającym źródłem w sercu domu.
Okrągłe szklane panele od podłogi do sufitu i woda tworzą grę odbić z drzewami i ich wystającymi obrazami oraz cieniami wzmacniającymi ideę lekkości i nieistotności.
Dzięki uprzejmości Paula Kaloustian Architect
[podobne: plan zagospodarowania przestrzennego piaseczno, mrówka zdzieszowice, ocieplenie poddasza wełną mineralną krok po kroku ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka zdzieszowice ocieplenie poddasza wełną mineralną krok po kroku plan zagospodarowania przestrzennego piaseczno