Domki letniskowe z drewna
Architektura i aranżacja wnętrz

Architektura i nowoczesne budownictwo – Y Buildings / Paul Kaloustian Architect

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana architekt Paul Kaloustian podzielił się z nami swoim projektem Y Budynki, dwa oddziela budynki w dystrykcie Ashrafieh, Bejrut, Liban.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Położone na terenie dzielącym dwie drogi w dystrykcie Ashrafieh w Bejrucie, projekt odpowiada na ten miejski stan, tworząc dwa osobne budynki.
Budynek biurowy na głównym bulwarze, w którym od lat 80.
wybudowano kilka budynków biurowych i banków, oraz budynek mieszkalny przy drodze Sursok, należący do bardziej osiedlowej dzielnicy z kilkoma starymi willami.
Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana Proponowane budynki współdziałają z narożnym budynkiem biurowym (sofilem), z którym są skierowane.
Parter zdaje się łączyć z ogrodem sąsiedniego budynku, tworząc ciągły zielony krajobraz.
Dwa proponowane budynki mają wspólną strategię projektowania opartą na wolnej geometrii, okrągły plan piętra, przy zachowaniu własnej tożsamości i skali.
Idea układania pięter z wyraźną lekturą każdego mieszkania lub podłogi biurowej niweluje skalę budynków i tworzy specyfikę dla każdego piętra.
Rzeźbiarski efekt budynków jest bezpośrednim rezultatem strategii układania.
Z drugiej strony ogólny kształt budynków wynika z narzuconego przepisu budowlanego w Bejrucie.
Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana Plan piętra ma całą przeszkloną elewację, aby umożliwić maksymalne oświetlenie wnętrza i widok na zewnątrz.
Kwestie prywatności i ochrony przed słońcem są rozwiązywane poprzez tworzenie oddzielnej skóry wewnętrznej z ruchomymi panelami drewnianymi dla apartamentów i filtrem przeciwsłonecznym dla biur.
Elastyczność tego systemu tworzy niezmienną cechę budynków o przezroczystych i nieprzejrzystych właściwościach i odbiciach otoczenia na zakrzywionym szkle.
Szkło oferuje wyjątkową jakość odbić, tworząc w ten sposób wrażenie transuscyencji zamiast całkowitej przezroczystości lub nieprzejrzystości.
Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana Ze względu na zmieniające się rozmiary każdego piętra, apartamenty nie są typowe i mają różne rozmiary, oferując elastyczność od 300m2 do 800m2 dla penthouse u.
[przypisy: mrówka zdzieszowice, olx jarocin, olx grudziądz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka zdzieszowice olx grudziądz olx jarocin