Domki letniskowe z drewna
Architektura i aranżacja wnętrz

Architektura i nowoczesne budownictwo – BusStopSymbiosis / LIKEarchitects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zdjęcia: Dinis Sottomayor, Diogo Aguiar, Teresa Otto, Manuel Magalh.
Es i OPOLab LIKEarchitects udostępnili nam swój projekt BusStopSymbiosis.
Ten projekt jest jedną z pięciu artystycznych interwencji wybranych przez Scotta Burnhama, by pojawić się w centrum Porto w ramach wydarzenia Bairro Criativo * zainicjowanego przez ADDICT w dniu 24 maja 2010 roku.
Został nagrodzony pierwszą nagrodą.
Zawodnicy zostali poproszeni o wymyślenie tymczasowych struktur dla przestrzeni publicznej, mających na celu poprawę codziennego życia ludzi w mieście.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
BusStopSymbioza jest jak miejskie wydarzenie, było tymczasową, dziwną i kolorową instalacją, która funkcjonuje na zwykłym przystanku autobusowym, tworząc relację korzystną dla obu struktur.
Jest to nowy sprzęt miejski, który ma na celu nie tylko zwiększenie przestrzeni siedzącej na istniejącym przystanku autobusowym, ale także rozrywkę dla tych, którzy wciąż czekają na swój transport, a także tych, którzy po prostu chodzą w pobliżu.
Zdjęcia: Dinis Sottomayor, Diogo Aguiar, Teresa Otto, Manuel Magalh.
Es i OPOLab Całkowicie sfabrykowane 95 geometrycznie zmiennych komponentów, całkowicie cyfrowo opracowanych i wyprodukowanych w komputerowo sterowanych numerycznie procesach cięcia (CNC) w ciągu kilku dni.
Wyglądający jak czerwony potwór z LochNess, BusStopSymbioza, wzbudził powszechny podziw, zdziwienie i ciekawość w ciągu tygodnia życia.
Czy to ławka.
Czy to dzieło sztuki.
Czy to ogromny stojak na czasopisma.
Niektóre krajowe telewizory były na miejscu, aby zarejestrować moment.
Zdjęcia: Dinis Sottomayor, Diogo Aguiar, Teresa Otto, Manuel Magalh.
Es i OPOLab Architekci: LIKEarchitectes / Diogo Aguiar + Teresa Otto Lokalizacja: Largo dos Lóios, Porto, Portugalia
[przypisy: tarasy elizy gniezno, mrówka zdzieszowice, ab bechcicki ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ab bechcicki mrówka zdzieszowice tarasy elizy gniezno