Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

VOA Associates Roosevelt University wkrótce będzie miało nowy pionowy kampus, dzięki uprzejmości VOA Associates.
Istniejący układ kampusu sprawia, że college jest prawie niemożliwe, aby wyrosnąć na zewnątrz.
więc jedynym rozwiązaniem było rozszerzenie w pionie.
Ten 32-kondygnacyjny budynek ma dość wąski profil, ale jego falista szklana fasada stanowi wyjątkowy, estetyczny akcent.
Więcej o wieży po przerwie. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Minęło trochę czasu od naszej ostatniej selekcji wcześniej przedstawionych projektów edukacyjnych.
Mając do wyboru znacznie więcej, czeka nas jeszcze wiele innych opcji.
Sprawdź naszą czwartą część po przerwie.
Kampus UQAM Campus / Tétreault Parent Languedoc i Saia Barbarese Topouzanov Urbanistyka kampusu potwierdza różnorodność miejskiego charakteru najbliższego kontekstu w sercu historycznej arterii kulturalnej Montrealu.
Plan zagospodarowania przestrzennego ma na celu przeprojektowanie poszarpanego fragmentu tkanki miejskiej, przy czym wschodnia część terenu była poprzednio zajmowana przez parking, który obecnie zajmuje się życiem życiowym miasta, z dodatkiem trzech nowych pawilonów mieszczących Wydział Nauk Biologicznych , TÉLUQ, i nowa rezydencja studencka (czytaj więcej.) Nowy pawilon dla McGill University Schulich School of Music / Saucier + Perrotte architectes Projekt nowego Wydziału Budowy Muzyki promuje południowo-wschodni róg kampusu Uniwersytetu McGill w Sherbrooke i Aylmer Streets w centrum Montrealu. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Dzięki uprzejmości Daniela Anderssona Daniel Andersson podzielił się z nami swoim projektem Icebergs.
Góra lodowa pokazuje tylko wierzchołek nad powierzchnią wody, reszta pozostaje ukryta poniżej.
Te pływające letnie domki w osłoniętych zatokach i jeziorach wokół Wysp Fińskich badają tę koncepcję.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Wioski wiosek są normalnym widokiem na Wyspy Egejskie. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Zdjęcia: Dinis Sottomayor, Diogo Aguiar, Teresa Otto, Manuel Magalh.
Es i OPOLab LIKEarchitects udostępnili nam swój projekt BusStopSymbiosis.
Ten projekt jest jedną z pięciu artystycznych interwencji wybranych przez Scotta Burnhama, by pojawić się w centrum Porto w ramach wydarzenia Bairro Criativo * zainicjowanego przez ADDICT w dniu 24 maja 2010 roku.
Został nagrodzony pierwszą nagrodą.
Zawodnicy zostali poproszeni o wymyślenie tymczasowych struktur dla przestrzeni publicznej, mających na celu poprawę codziennego życia ludzi w mieście. Read the rest of this entry »