May 29th, 2018

Seattle Art Museum: Olympic Sculpture Park.
Ben Benschneider Marion Weiss i Michael Manfredi zostali niedawno ogłoszeni przez Szkołę Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Wisconsin Milwaukee jako laureaci nagrody Urban Edge Award 2013.
Ta dwuletnia nagroda jest przyznawana uznawanemu na całym świecie projektancie lub firmie, której praca przynosi innowacyjne myślenie i skuteczne strategie przekształcania sfery urbanistyki.
Jako laureaci nagrody, Weiss i Manfredi będą kuratorem Urban Edge Symposium, Evolutionary Infrastructure, w Szkole Architektury i Urbanistyki UWM w kwietniu 2013 roku.
Sympozjum Urban Edge obejmie multidyscyplinarny panel innowatorów w dziedzinie architektury, infrastruktury, sztuki , krajobraz, ekologia i urbanistyka oraz wykład publiczny wygłoszony przez Marion Weiss i Michaela Manfrediego. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości Mateo Arquitectura Zaprojektowany przez Mateo Arquitecturę projekt konkursu Lascaux IV: International Cave Painting Centre mówi nam o jego historii i utkany z zagadek, które ludzkość stara się rozwiązać.
Mówi nam, że są ludzie, którzy myślą, dowodzą, którzy przypuszczają i interpretują.
Zaraz obok ich wirtualne debaty witają nas w małych teatrach zatopionych w ziemi, z widokiem na wzgórze.
Delikatne nachylenie wejścia prowadzi do przestrzeni ciemności, która budzi wyjątkowe wrażenia.
Więcej zdjęć i architektów. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

W ubiegłym tygodniu West Kowloon Cultural District Authority of Hong Kong ujawnił koncepcyjny plan OMA dla nowej dzielnicy sztuki (plan Koolhaas.
Jest jedną z trzech konkurencyjnych propozycji).
Podzielony na trzy wioski, 40 hektarowe miejsce nabrzeża kładzie duży nacisk na jakość życia ulicy i produkcję kulturalną, w której wszystkie aspekty procesu twórczego są pielęgnowane i uwidaczniane.
Plan generalny był latami, ponieważ Koolhaas ustanowił biuro w Hongkongu, aby lepiej zrozumieć kulturę i kontekst, a także współpracować z ekspertami finansowymi i kulturalnymi, aby opracować możliwy do realizacji plan, który pozytywnie wpłynie na zaangażowane społeczności.
Rem Koolhaas skomentował: Korzystanie z wioski. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Baumraum Sprawdź tę fajną domek na drzewie w Maple trees w pobliżu rzeki Hudson w Nowym Jorku zaprojektowany przez niemieckiego Baumraum.
Ta rezydencja z dala od dziecinnego domku na drzewie oferuje proste wnętrza z odrobiną elegancji.
Domek jest przeznaczony dla rodziny z dwójką dzieci i służy jako punkt wyjścia do relaksu i jest połączony z główną rezydencją za pomocą smukłego drewnianego wybiegu.
Więcej zdjęć i więcej o domku na drzewie po przerwie.
Podczas gdy rezydencja wygląda na zawieszoną w powietrzu, jest właściwie umieszczona na szczycie skały i rozciąga się z urwiska. Read the rest of this entry »