Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

VOA Associates Roosevelt University wkrótce będzie miało nowy pionowy kampus, dzięki uprzejmości VOA Associates.
Istniejący układ kampusu sprawia, że college jest prawie niemożliwe, aby wyrosnąć na zewnątrz.
więc jedynym rozwiązaniem było rozszerzenie w pionie.
Ten 32-kondygnacyjny budynek ma dość wąski profil, ale jego falista szklana fasada stanowi wyjątkowy, estetyczny akcent.
Więcej o wieży po przerwie. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Hertha Hurnaus W ramach budżetu w wysokości 70 000 euro, śmigło Z uzupełniono o 200-letnie gospodarstwo w Fahndorf w Austrii.
Dodatek, który obejmuje kuchnię i przestrzeń życiową, rozciąga się od jednego z ramion farmy w kształcie litery U , cicho wychylając się za starszym odpowiednikiem.
Równowaga między staraniami śmigła Z w celu zachowania większości istniejącej farmy przy jednoczesnym wprowadzeniu współczesnego języka, daje elegancki i wyrafinowany wynik.
Więcej zdjęć i więcej o dodatku po przerwie.
Ze względu na boisko, południowe skrzydło domu jest pochowane na zboczu, a jego dwuspadowy dach jest odsłonięty na poziomie klasy. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Rzemień nachrapny i rzemień podbródkowy oraz dolne końce rzemieni policzkowych są połączone w dwóch dolnych pierścieniach (kółkach) , które służą jednocześnie do zaciągania przewleczek wędzidła. Rzemień-nagłówek i nachrapnik podbródkowy oraz rzemienie łączące muszą być w tej konstrukcji tak mocne, aby mogły zapewnić należyte przywiązanie konia. Nagrzbietniki używane zazwyczaj w rolnictwie są płaskie lub wygięte. Posiadają one tę wadę, że nie można ich regulować w zależności od kształtu grzbietu konia i stopnia zapasienia konia. Przy niedokładnym dopasowaniu nagrzbietnika ciśnienie pasa grzbietowego działa na ostre zakończenie kręgosłupa, co przeważnie wywołuje dotkliwe skaleczenie konia. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates