June 26th, 2019

Wykonanie właściwego pod względem technicznym i ekonomicznym posadowienia na palach jest daleko trudniejsze od posadowienia bez- pośredniego. Wymaga ono zachowania następujących podstawowych warunków: – dokładnego i przeprowadzonego do odpowiedniej głębokości rozpoznania podłoża, – dobrania odpowiedniego dla danych warunków gruntowych i warunków pracy obiektu (obciążenie poziome, dynamiczne) typu pali, – właściwego pod względem technicznym, wykonania tych pali. Najtrudniejsze jest spełnienie ostatniego z tych warunków. Dlatego też niezbędna jest ciągła kontrola wykonawstwa przez odpowiednio przygotowany nadzór. Kontrola musi obejmować cały proces wykonawstwa w trakcie jego przebiegu, nie może ograniczać się do odbioru poszczególnych fragmentów tego procesu lub, jeszcze gorzej, odbioru wykonanych już elementów robót. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Główną produkcję ciągników w ciągu pierwszej i drugiej stalinowskiej pięciolatki wykonywej nazwy i marki. Blinow jednakże odmówił nie chcąc, aby jego gąsienicowy samochód został zniemczony. W 1889 roku Blinow zawiózł swój ciągnik na Saratowską Wystawę Rolniczą, jednak organizatorzy wystawy nie uznali maszyny i nie wciągnęli jej do katalogu wystawy. W 1896 roku Blinow wyjednał zezwolenie na pokaz swojego ciągnika na Wszechrosyjskiej Wystawie w Niżnym Nowogrodzie, ale i tu nie uznali jego maszyny. Kierownik rolniczego oddziału wystawy nie chciał przyjąć maszyny do swego pawilonu, stwierdzając, że maszyna ta nie może znaleźć zastosowania w rolnictwie. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Do zraszania: najbardziej rozpowszechnionych złóż o przekroju kołowym (m. in. we Wrocławiu) używane są rozpryskiwacze obrotowe, wymagające tylko 0,5-1,4 m spadku. Urządzenie to zaopatrzone jest w 4 rury z otworami. Wskutek reakcji strumienia wypływającego (podobnie jak w młynku Segnera), rozpryskiwacz obraca się 2-4 razy/min zraszając równocześnie złoże. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Złoża wieżowe Wieżowe złoża zraszane (Schulz, NRD 19. 50 r. ). są budowane z żużla kotłowego o wielkości ziarn 4 do 10 cm. Wysokość złoża wynosi zazwyczaj 10 do 20 m; średnica wewnętrzna jest 6:8 razy mniejsza od wysokości. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Franz Architekten Dla tego rodzinnego domu, austriacka firma architektoniczna Franz Architekten podzieliła typowe elementy programowe domu wiejskiego.
miejsce zamieszkania, stodoła i stajnie.
w oddzielne podmioty.
Zestaw składa się z trzech niezależnych elementów o wymiarach 6,6 m na 16,6 m.
Objętości te połączone są z główną ścieżką komunikacyjną, przeszklonym korytarzem. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Jak powiedzieliśmy ci kilka miesięcy temu, AMO (centrum analityczne w OMA) odegrało ważną rolę na mapie drogowej 2050, inicjatywy Europejskiej Fundacji Klimatycznej, która chce opracować mapę polityki na kolejne 5-10 lat w oparciu o Przywódcy europejscy.
zobowiązanie do ograniczenia emisji CO2 o 80-95% do roku 2050.
Na podstawie tego planu AMO przedstawia plan działania 2050: Ścieżka do dekarbonizacji sieci energetycznej Stanów Zjednoczonych ..
W rankingu PKB, Stany Zjednoczone są w rankingu wydajności energetycznej.
Jak widać na powyższym filmie, nieefektywna sieć energetyczna podkopuje wszelkie wysiłki, aby to poprawić, a lokalna produkcja energii może być odpowiedzią. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Do naszej czwartej selekcji wcześniejszej architektury sportowej mamy pięć niesamowitych projektów z Europy.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Centrum sportowo-rekreacyjne RELAXX / AK2 Einsteinova Road jest prawdopodobnie najbardziej uczęszczaną arterią w Bratysławie, położoną niestety, jak wielką przeprawę przez dzielnicę miasta Petržalka.
Ale niektórzy architekci pokazują nam, że można udoskonalić tak pracowite środowisko.
Nowe Centrum Sportu RELAXX wkracza w szybką lokalizację, harmonizuje i kieruje hałasem i chaosem. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana architekt Paul Kaloustian podzielił się z nami swoim projektem Q Weekend House, willi dla szejka w Katarze, który chce co miesiąc odwiedzać dom, aby odłączyć się od codzienności.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dom weekendowy położony jest w zrobionym lesie i ogrodzie zoologicznym na pustyni.
Budynek jest zaprojektowany poziomo jako budynek jednopiętrowy.
Otoczone ze wszystkich stron wielkimi drzewami typologia domu opiera się na islamskim domu dworskim, gdzie centrum architektury stanowi pustka wypełniona zielenią i wodą, symbolicznym rajem. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

PAAV | Zaprojektuj pięć studentów Akademii Sztuk Pięknych Uniwersytet zbudował więcej niż ufność, gdy wygrali cytat z American Institute of Architects, East Bay (AIAEB).
Studenci Justin Ackerman, Mary Telling, Justin Hanan, Shaum Mehra i Shanay Moghbel wykorzystali swoje umiejętności projektowe i pomysłowość, aby pracować nad stworzeniem wolnostojącej przestrzeni biurowej dla klienta.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
Zrealizowany projekt, dwupoziomowa konstrukcja zbudowana z odzyskanej sekwoi, zabrała klientów.
żyje pod uwagę. Read the rest of this entry »

June 26th, 2019

Jest kilka rzeczy, które są bardziej denerwujące niż siedzenie w opłakanym ruchu.
Ponieważ jednak miasta rozwijają się w szybkim tempie, nasza infrastruktura po prostu nie jest w stanie obsłużyć liczby ludzi, więc zatory stają się codzienną przeszkodą, z którą musimy się zmierzyć.
Jak donosi Bettina Wassener dla New York Times, dla jednej chińskiej firmy, Shenzhen Huashi Future Parking Equipment, błędne koło rosnącej populacji, która prowadzi do większej liczby pojazdów.
i stąd większy ruch.
trzeba się zająć. Read the rest of this entry »