Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

VOA Associates Roosevelt University wkrótce będzie miało nowy pionowy kampus, dzięki uprzejmości VOA Associates.
Istniejący układ kampusu sprawia, że college jest prawie niemożliwe, aby wyrosnąć na zewnątrz.
więc jedynym rozwiązaniem było rozszerzenie w pionie.
Ten 32-kondygnacyjny budynek ma dość wąski profil, ale jego falista szklana fasada stanowi wyjątkowy, estetyczny akcent.
Więcej o wieży po przerwie. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Dzięki uprzejmości Daniela Anderssona Daniel Andersson podzielił się z nami swoim projektem Icebergs.
Góra lodowa pokazuje tylko wierzchołek nad powierzchnią wody, reszta pozostaje ukryta poniżej.
Te pływające letnie domki w osłoniętych zatokach i jeziorach wokół Wysp Fińskich badają tę koncepcję.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Wioski wiosek są normalnym widokiem na Wyspy Egejskie. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Jak powiedzieliśmy ci kilka miesięcy temu, AMO (centrum analityczne w OMA) odegrało ważną rolę na mapie drogowej 2050, inicjatywy Europejskiej Fundacji Klimatycznej, która chce opracować mapę polityki na kolejne 5-10 lat w oparciu o Przywódcy europejscy.
zobowiązanie do ograniczenia emisji CO2 o 80-95% do roku 2050.
Na podstawie tego planu AMO przedstawia plan działania 2050: Ścieżka do dekarbonizacji sieci energetycznej Stanów Zjednoczonych ..
W rankingu PKB, Stany Zjednoczone są w rankingu wydajności energetycznej.
Jak widać na powyższym filmie, nieefektywna sieć energetyczna podkopuje wszelkie wysiłki, aby to poprawić, a lokalna produkcja energii może być odpowiedzią. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Roosevelt University / VOA Associates

Franz Architekten Dla tego rodzinnego domu, austriacka firma architektoniczna Franz Architekten podzieliła typowe elementy programowe domu wiejskiego.
miejsce zamieszkania, stodoła i stajnie.
w oddzielne podmioty.
Zestaw składa się z trzech niezależnych elementów o wymiarach 6,6 m na 16,6 m.
Objętości te połączone są z główną ścieżką komunikacyjną, przeszklonym korytarzem. Read the rest of this entry »