May 29th, 2018

Seattle Art Museum: Olympic Sculpture Park.
Ben Benschneider Marion Weiss i Michael Manfredi zostali niedawno ogłoszeni przez Szkołę Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Wisconsin Milwaukee jako laureaci nagrody Urban Edge Award 2013.
Ta dwuletnia nagroda jest przyznawana uznawanemu na całym świecie projektancie lub firmie, której praca przynosi innowacyjne myślenie i skuteczne strategie przekształcania sfery urbanistyki.
Jako laureaci nagrody, Weiss i Manfredi będą kuratorem Urban Edge Symposium, Evolutionary Infrastructure, w Szkole Architektury i Urbanistyki UWM w kwietniu 2013 roku.
Sympozjum Urban Edge obejmie multidyscyplinarny panel innowatorów w dziedzinie architektury, infrastruktury, sztuki , krajobraz, ekologia i urbanistyka oraz wykład publiczny wygłoszony przez Marion Weiss i Michaela Manfrediego. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości META Architectuurbureau Położony na zalesionym terenie Brasschaat w Belgii, zwycięski projekt konkursowy dla Strefy Mieszkaniowej Officierenwijk składa się z 23 domów jednorodzinnych, z których 17 można sklasyfikować jako mieszkania socjalne, a 6 jako tanie mieszkania.
Zaprojektowane przez META Architectuurbureau, różne formy zabudowy, zarówno na poziomie funkcjonalnym, jak i estetycznym, spójna całość z fasadą odgrywają integralną rolę w osiągnięciu tego celu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt znajduje się pomiędzy Kapelei i Zegelei, na tyłach istniejących budynków wzdłuż Bredabaan i Diksmuidelei. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Robin Pogrebin z The New York Times napisał ostatnio, że Raj Ahuja, urodzony w Indiach architekt, który dołączył do Philipa Johnsona w 1971 roku i został partnerem w 1984 roku, będzie sprzedawał archiwa szkiców architekta.
I to nie jest zwykły szkicownik.
Kolekcja Johnsona obejmuje ponad 25 000 szkiców projektowych, rysunków roboczych, renderingów i fotografii, które obejmują ponad 120 projektów w latach 1968-1992.
Po ogłoszeniu bankructwa, który opuścił dzieło w posiadaniu Ahuja, czekał na przeniesienie go z szacunkiem.
ręce. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Foster + Partners Wykonaliśmy kilka ujęć Foster + Partners.
najnowszy dodatek do Bowery.
nowa galeria zawierająca kolekcję Sperone Westwater od wybitnych artystów różnych narodowości i grup wiekowych.
Usytuowany kilka kroków od Musuem SANAA, ta nowa galeria – frezowana szklana fasada CNC – elegancko odpowiada na sąsiednie muzeum sztuki.
Według Fostera galeria jest zarówno odpowiedzią na dynamiczny miejski charakter nowojorskiego Bowery, jak i pragnieniem ponownego przemyślenia sposobu, w jaki społeczeństwo angażuje się w sztukę w ustawienie galerii. Read the rest of this entry »