Posts Tagged ‘domy energooszczędne’

Budownictwo wczoraj i dzis : Straddling Bus / Shenzhen Huashi Future Parking Equipment

Jest kilka rzeczy, które są bardziej denerwujące niż siedzenie w opłakanym ruchu.
Ponieważ jednak miasta rozwijają się w szybkim tempie, nasza infrastruktura po prostu nie jest w stanie obsłużyć liczby ludzi, więc zatory stają się codzienną przeszkodą, z którą musimy się zmierzyć.
Jak donosi Bettina Wassener dla New York Times, dla jednej chińskiej firmy, Shenzhen Huashi Future Parking Equipment, błędne koło rosnącej populacji, która prowadzi do większej liczby pojazdów.
i stąd większy ruch.
trzeba się zająć. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domy energooszczędne’

Nowy budynek przedszkola Brigida Gonzalez Wolfgang Roth Architekten w Stuttgarcie, w którym mieści się przestrzeń dla dzieci i personelu, ma prefabrykowaną drewnianą fasadę z jasnymi wnętrzami, które promują naukę.
Próbując przybliżyć dzieci na zewnątrz, sale lekcyjne zaprojektowano wokół wewnętrznych dziedzińców.
Ponadto każda z trzech większych sal lekcyjnych ma pełne przeszklenia, które zalewają pomieszczenia światłem i pozwalają dzieciom zobaczyć otoczenie.
Pionowe łupki na zewnątrz tworzą bardziej przepuszczalny podział, nadając budynkowi lżejszy wygląd.
Więcej zdjęć po przerwie. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domy energooszczędne’

W ubiegłym tygodniu West Kowloon Cultural District Authority of Hong Kong ujawnił koncepcyjny plan OMA dla nowej dzielnicy sztuki (plan Koolhaas.
Jest jedną z trzech konkurencyjnych propozycji).
Podzielony na trzy wioski, 40 hektarowe miejsce nabrzeża kładzie duży nacisk na jakość życia ulicy i produkcję kulturalną, w której wszystkie aspekty procesu twórczego są pielęgnowane i uwidaczniane.
Plan generalny był latami, ponieważ Koolhaas ustanowił biuro w Hongkongu, aby lepiej zrozumieć kulturę i kontekst, a także współpracować z ekspertami finansowymi i kulturalnymi, aby opracować możliwy do realizacji plan, który pozytywnie wpłynie na zaangażowane społeczności.
Rem Koolhaas skomentował: Korzystanie z wioski. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domy energooszczędne’

Nathan Jenkins Sprawdź budynki miejskich gospodarstw, które zauważyliśmy w Inhabitat, które zostały zaprojektowane i zbudowane przez studentów z University of Colorado Denver.
Nowe budynki wykorzystują głównie odzyskane materiały, aby stworzyć funkcjonalne i dość eleganckie dodatki do farmy.
W ramach programu budowania projektu na Uniwersytecie i pod kierunkiem dyrektorów Studio H: T uczniowie stworzyli moduł edukacyjny i mleczarnia.
Więcej zdjęć i więcej o studentach.
praca po przerwie. Read the rest of this entry »