Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Architektura edukacji Część IV

Minęło trochę czasu od naszej ostatniej selekcji wcześniej przedstawionych projektów edukacyjnych.
Mając do wyboru znacznie więcej, czeka nas jeszcze wiele innych opcji.
Sprawdź naszą czwartą część po przerwie.
Kampus UQAM Campus / Tétreault Parent Languedoc i Saia Barbarese Topouzanov Urbanistyka kampusu potwierdza różnorodność miejskiego charakteru najbliższego kontekstu w sercu historycznej arterii kulturalnej Montrealu.
Plan zagospodarowania przestrzennego ma na celu przeprojektowanie poszarpanego fragmentu tkanki miejskiej, przy czym wschodnia część terenu była poprzednio zajmowana przez parking, który obecnie zajmuje się życiem życiowym miasta, z dodatkiem trzech nowych pawilonów mieszczących Wydział Nauk Biologicznych , TÉLUQ, i nowa rezydencja studencka (czytaj więcej.) Nowy pawilon dla McGill University Schulich School of Music / Saucier + Perrotte architectes Projekt nowego Wydziału Budowy Muzyki promuje południowo-wschodni róg kampusu Uniwersytetu McGill w Sherbrooke i Aylmer Streets w centrum Montrealu. Read the rest of this entry »

Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Architektura edukacji Część IV

Nowy budynek przedszkola Brigida Gonzalez Wolfgang Roth Architekten w Stuttgarcie, w którym mieści się przestrzeń dla dzieci i personelu, ma prefabrykowaną drewnianą fasadę z jasnymi wnętrzami, które promują naukę.
Próbując przybliżyć dzieci na zewnątrz, sale lekcyjne zaprojektowano wokół wewnętrznych dziedzińców.
Ponadto każda z trzech większych sal lekcyjnych ma pełne przeszklenia, które zalewają pomieszczenia światłem i pozwalają dzieciom zobaczyć otoczenie.
Pionowe łupki na zewnątrz tworzą bardziej przepuszczalny podział, nadając budynkowi lżejszy wygląd.
Więcej zdjęć po przerwie. Read the rest of this entry »

Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Architektura edukacji Część IV

Dzięki uprzejmości Sjölander da Cruz Architekci Architekci z Sjölander da Cruz Architekci z Birmingham podzielili się z nami swoim najnowszym projektem, dynamicznym schronieniem dla młodych ludzi z Amington w pobliżu Tamworth w Wielkiej Brytanii.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
Ten innowacyjny projekt schroniska młodzieżowego został opracowany we współpracy z lokalną młodzieżą, aby stanowić fizyczny punkt odniesienia dla pozytywnej pracy, która odbywa się w Amington w pobliżu Tamworth.
Dzięki uprzejmości Sjölander da Cruz Architekci Schronisko znajduje się w centrum wcześniej nieużywanego obszaru nieużytków, który został opracowany przez wiele lat, aby zapewnić schronienie dzikiej przyrodzie i zachęcać rzadkie gatunki, działając jako zasób edukacyjny dla miejscowej młodzieży i szersza społeczność.
Projekt został opracowany podczas serii warsztatów na miejscu i czerpie inspirację z liści i drzew otaczających schron. Read the rest of this entry »

Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Architektura edukacji Część IV

Foster + Partners Wykonaliśmy kilka ujęć Foster + Partners.
najnowszy dodatek do Bowery.
nowa galeria zawierająca kolekcję Sperone Westwater od wybitnych artystów różnych narodowości i grup wiekowych.
Usytuowany kilka kroków od Musuem SANAA, ta nowa galeria – frezowana szklana fasada CNC – elegancko odpowiada na sąsiednie muzeum sztuki.
Według Fostera galeria jest zarówno odpowiedzią na dynamiczny miejski charakter nowojorskiego Bowery, jak i pragnieniem ponownego przemyślenia sposobu, w jaki społeczeństwo angażuje się w sztukę w ustawienie galerii. Read the rest of this entry »