Posts Tagged ‘domki ogrodowe’

Budownictwo wczoraj i dzis : Prentice przyznał tymczasowy status punktu orientacyjnego jako konserwatysta

May 29th, 2018

Hedrich Blessing, dzięki uprzejmości Estate of Bertrand Goldberg / Strawn.Sierralta z Projektem Pluralnym za pośrednictwem Chicago Architecture Foundation Hrabstwa Cook County Neil Cohen przyznał Szpitalowi Prentice Woman Bertanda Goldberga tymczasowe ułaskawienie po tym, jak konserwator złożył pozew przeciwko miastu i Chicago Prowizja od publicznych punktów orientacyjnych wczoraj po południu.
Powodowie, zabytki Illinois i National Trust for Historic Preservation twierdzą, że prowizja.
Działała arbitralnie i przekraczała jej autorytet ,.
po przyznaniu, a następnie odwołaniu statusu punktowego Prentice w krótkie popołudnie listopada.
Postępowanie, które zwykle trwa miesiące, nastąpiło po decyzji burmistrza Rahma Emanuela o publicznym poparciu dla planu Northwestern University dotyczącego wyburzenia pustej ikony. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Minęło trochę czasu od naszej ostatniej selekcji wcześniej przedstawionych projektów edukacyjnych.
Mając do wyboru znacznie więcej, czeka nas jeszcze wiele innych opcji.
Sprawdź naszą czwartą część po przerwie.
Kampus UQAM Campus / Tétreault Parent Languedoc i Saia Barbarese Topouzanov Urbanistyka kampusu potwierdza różnorodność miejskiego charakteru najbliższego kontekstu w sercu historycznej arterii kulturalnej Montrealu.
Plan zagospodarowania przestrzennego ma na celu przeprojektowanie poszarpanego fragmentu tkanki miejskiej, przy czym wschodnia część terenu była poprzednio zajmowana przez parking, który obecnie zajmuje się życiem życiowym miasta, z dodatkiem trzech nowych pawilonów mieszczących Wydział Nauk Biologicznych , TÉLUQ, i nowa rezydencja studencka (czytaj więcej.) Nowy pawilon dla McGill University Schulich School of Music / Saucier + Perrotte architectes Projekt nowego Wydziału Budowy Muzyki promuje południowo-wschodni róg kampusu Uniwersytetu McGill w Sherbrooke i Aylmer Streets w centrum Montrealu. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana architekt Paul Kaloustian podzielił się z nami swoim projektem Q Weekend House, willi dla szejka w Katarze, który chce co miesiąc odwiedzać dom, aby odłączyć się od codzienności.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dom weekendowy położony jest w zrobionym lesie i ogrodzie zoologicznym na pustyni.
Budynek jest zaprojektowany poziomo jako budynek jednopiętrowy.
Otoczone ze wszystkich stron wielkimi drzewami typologia domu opiera się na islamskim domu dworskim, gdzie centrum architektury stanowi pustka wypełniona zielenią i wodą, symbolicznym rajem. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Baumraum Sprawdź tę fajną domek na drzewie w Maple trees w pobliżu rzeki Hudson w Nowym Jorku zaprojektowany przez niemieckiego Baumraum.
Ta rezydencja z dala od dziecinnego domku na drzewie oferuje proste wnętrza z odrobiną elegancji.
Domek jest przeznaczony dla rodziny z dwójką dzieci i służy jako punkt wyjścia do relaksu i jest połączony z główną rezydencją za pomocą smukłego drewnianego wybiegu.
Więcej zdjęć i więcej o domku na drzewie po przerwie.
Podczas gdy rezydencja wygląda na zawieszoną w powietrzu, jest właściwie umieszczona na szczycie skały i rozciąga się z urwiska. Read the rest of this entry »