Posts Tagged ‘domki holenderskie’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Wang Shu + Lu Wenyu, aby wygrać nagrodę Schelling Architecture

Fundacja Schelling Architecture niedawno przyznała laureatom nagrody za architekturę i nagrodę za teorię architektury.
Nagrodę otrzymali chińscy architekci Wang Shu i Lu Wenyu z Amateur Architecture Studio (za architekturę) i francuski architekt Jean.
Louis Cohen (za teorię architektury.).
Rzućmy okiem na niektóre z ich budynków po przerwie Fundacja wyjaśniła, że.
Wang i Lu rozpoznają potrzebę filozoficznego i koncepcyjnego fundamentu architektury, która musi znaleźć swoje źródło w substancji budującej. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki holenderskie’

Tego wieczoru o 22.00 ET / 9 PM CT, PBS będzie transmitować 60-minutowy film dokumentalny o zmarłym architekcie, Samuelu Mockbee, oraz jego projekcie edukacyjnym Wiejskie Studio .
Głęboko w sercu jednego z najbiedniejszych rejonów Alabamy, uczniowie Mockbee wybierają konkretne rodziny jako klientów i wspólnie pracują nad stworzeniem wymarzonych rezydencji, centrów społeczności lub miejsc modlitwy.
Uczniowie fizycznie budują te przestrzenie z prostych materiałów, ale ich innowacyjne strategie i czysta pasja do projektowania owocują uderzającymi dziełami architektury.
Ten inspirujący dokument jest silnym stwierdzeniem o architektach i zawodzie.
pokazując nowe spojrzenie na to, kogo powinniśmy projektować i jak powinniśmy projektować. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki holenderskie’

Zdjęcie Marko Huttunen Projektując dom dla swoich przyjaciół, Huttunen + Lipasti + Pakkanen Architekci.
Rezydencja uwydatnia uproszczoną formę z dużą dbałością o dobór materiałów i szczegóły.
Położona na skalistym terenie wyspy Naantali w Finlandii Villa Mecklin została zbudowana w spokojnym tempie, a architekci pracowali nad szczegółami budowy na miejscu.
.
Villa Mecklin była głównie projektem samoczynnie budującym. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki holenderskie’

Nowojorskie Biuro Architektury dla Ludzkości właśnie ogłosiło daty FlyNY 2010, drugiego corocznego międzynarodowego konkursu projektowania latawców i showcase współprowadzonego przez City of New York Parks & Recreation.
Na skrzydłach udanego wydarzenia 2009 Flynota 2010 odbędzie się 21 sierpnia od 10:30 rano.
4PM na molu I przy 70th Street w Riverside Park South w Nowym Jorku.
FlyNY to jednoczęściowy konkurs na projekt i jedna część Fly Day, którego głównym celem jest zaangażowanie zarówno profesjonalistów, jak i początkujących, w dynamiczną rozmowę o designie.
Położony na West Side na Manhattanie, udział w Dniu Lotu 21 sierpnia jest bezpłatny, otwarty dla publiczności i nie wymaga zgłoszenia do konkursu. Read the rest of this entry »