Posts Tagged ‘domki drewniane letniskowe’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Kinderland Kindergarten / Wolfgang Roth Architekten

Nowy budynek przedszkola Brigida Gonzalez Wolfgang Roth Architekten w Stuttgarcie, w którym mieści się przestrzeń dla dzieci i personelu, ma prefabrykowaną drewnianą fasadę z jasnymi wnętrzami, które promują naukę.
Próbując przybliżyć dzieci na zewnątrz, sale lekcyjne zaprojektowano wokół wewnętrznych dziedzińców.
Ponadto każda z trzech większych sal lekcyjnych ma pełne przeszklenia, które zalewają pomieszczenia światłem i pozwalają dzieciom zobaczyć otoczenie.
Pionowe łupki na zewnątrz tworzą bardziej przepuszczalny podział, nadając budynkowi lżejszy wygląd.
Więcej zdjęć po przerwie. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki drewniane letniskowe’

Należy stwierdzić, że w mostownictwie próbne obciążenia wykonuje się w zbyt małym zakresie. Normy wyraźnie wymagają badania pali, określają liczbę prób, zakres obciążeń itp. Koszt próbnych obciążeń, gdy jest możliwość wykorzystania sąsiednich pali jako zakotwienia, dla pali tradycyjnych wynosi 150 -250 zł/T, pali wielkośrednicowych 200 -300 zł/T. IBDM przeprowadzał obciążenia do blisko 500 T, przy kotwieniu konstrukcji do sąsiednich pali – siłami 400 -450 T, a wykorzystując także ciężar masywnego fundamentu – do 900 T. Przeprowadzono już kilkadziesiąt próbnych obciążeń pali wielkośrednicowych. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki drewniane letniskowe’