Posts Tagged ‘domki bez pozwolenia’

Budownictwo wczoraj i dzis : Projekt architektury od studentów wygrywa cytat z AIA, East Bay

PAAV | Zaprojektuj pięć studentów Akademii Sztuk Pięknych Uniwersytet zbudował więcej niż ufność, gdy wygrali cytat z American Institute of Architects, East Bay (AIAEB).
Studenci Justin Ackerman, Mary Telling, Justin Hanan, Shaum Mehra i Shanay Moghbel wykorzystali swoje umiejętności projektowe i pomysłowość, aby pracować nad stworzeniem wolnostojącej przestrzeni biurowej dla klienta.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
Zrealizowany projekt, dwupoziomowa konstrukcja zbudowana z odzyskanej sekwoi, zabrała klientów.
żyje pod uwagę. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki bez pozwolenia’

W ubiegłym tygodniu West Kowloon Cultural District Authority of Hong Kong ujawnił koncepcyjny plan OMA dla nowej dzielnicy sztuki (plan Koolhaas.
Jest jedną z trzech konkurencyjnych propozycji).
Podzielony na trzy wioski, 40 hektarowe miejsce nabrzeża kładzie duży nacisk na jakość życia ulicy i produkcję kulturalną, w której wszystkie aspekty procesu twórczego są pielęgnowane i uwidaczniane.
Plan generalny był latami, ponieważ Koolhaas ustanowił biuro w Hongkongu, aby lepiej zrozumieć kulturę i kontekst, a także współpracować z ekspertami finansowymi i kulturalnymi, aby opracować możliwy do realizacji plan, który pozytywnie wpłynie na zaangażowane społeczności.
Rem Koolhaas skomentował: Korzystanie z wioski. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki bez pozwolenia’

Robin Pogrebin z The New York Times napisał ostatnio, że Raj Ahuja, urodzony w Indiach architekt, który dołączył do Philipa Johnsona w 1971 roku i został partnerem w 1984 roku, będzie sprzedawał archiwa szkiców architekta.
I to nie jest zwykły szkicownik.
Kolekcja Johnsona obejmuje ponad 25 000 szkiców projektowych, rysunków roboczych, renderingów i fotografii, które obejmują ponad 120 projektów w latach 1968-1992.
Po ogłoszeniu bankructwa, który opuścił dzieło w posiadaniu Ahuja, czekał na przeniesienie go z szacunkiem.
ręce. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘domki bez pozwolenia’

Franz Architekten Dla tego rodzinnego domu, austriacka firma architektoniczna Franz Architekten podzieliła typowe elementy programowe domu wiejskiego.
miejsce zamieszkania, stodoła i stajnie.
w oddzielne podmioty.
Zestaw składa się z trzech niezależnych elementów o wymiarach 6,6 m na 16,6 m.
Objętości te połączone są z główną ścieżką komunikacyjną, przeszklonym korytarzem. Read the rest of this entry »