Nowoczesna architektura : Przedstawiono plan mistrzowski okręgu sztuki OMA

W ubiegłym tygodniu West Kowloon Cultural District Authority of Hong Kong ujawnił koncepcyjny plan OMA dla nowej dzielnicy sztuki (plan Koolhaas.
Jest jedną z trzech konkurencyjnych propozycji).
Podzielony na trzy wioski, 40 hektarowe miejsce nabrzeża kładzie duży nacisk na jakość życia ulicy i produkcję kulturalną, w której wszystkie aspekty procesu twórczego są pielęgnowane i uwidaczniane.
Plan generalny był latami, ponieważ Koolhaas ustanowił biuro w Hongkongu, aby lepiej zrozumieć kulturę i kontekst, a także współpracować z ekspertami finansowymi i kulturalnymi, aby opracować możliwy do realizacji plan, który pozytywnie wpłynie na zaangażowane społeczności.
Rem Koolhaas skomentował: Korzystanie z wioski.
typologia, którą zna każdy obywatel Hongkongu.
jako model naszego planu pozwala nam wchłonąć ogromną skalę ambicji WKCD w poręczne części i stworzyć głębokie połączenia z Kowloonem, którego żywotna miejska energia będzie siłą napędową WKCD..
Obrazy i więcej informacji o planie głównym po przerwie.
Koolhaas.
zespół stworzył nowy rodzaj muzeum, zatytułowany M +.
Ten budynek kodu kreskowego będzie zawierał zachodzące na siebie pasma, które różnią się programami kulturalnymi i artystycznymi, takimi jak sztuka wizualna, film, design i kultura popularna.
Z fabryką sztuki przecinającą muzeum i centrum wystawienniczymi pod nią, M + będzie głównym łącznikiem w planie, łączącym z Kowloon Park i sąsiednią okolicę mostami dla pieszych.
Nad widokiem trzech wiosek.
OMA Tradycyjne życie na ulicach Kowloon będzie kontynuowane w Środkowej wiosce z małą rozrywką, lokalnymi sklepami, restauracjami, rynkami ulicznymi, studiami artystów, pomieszczeniami produkcyjnymi i galeriami.
M + z drogi.
OMA Dla The Theater Village, cztery przestrzenie wydajności.
kameralny teatr muzyczny, teatr uliczny, wielki teatr i sala koncertowa.
są połączone za pomocą ciągłego holu na świeżym powietrzu, który ciągnie się wzdłuż wioski.
Lobby Teatru Wioski.
OMA Mega Performance Venue, amfiteatr na wolnym powietrzu, ma 15 000 widzów do rozrywki na dużą skalę, od koncertów muzyki pop po obchody Nowego Roku z widokiem na Hongkong jako naturalne tło.
Miejsce Mega Performance.
OMA Wsie są osadzone w jednym parku, który zostanie zaprojektowany z ogrodami leśnymi, sadami, stawami, łąkami, a nawet wspólną miejską farmą.
Park.
Plan koncepcyjny OMA OMA zostanie omówiony na szeregu forów publicznych w ciągu najbliższych trzech miesięcy, w których OMA reprezentują Rem Koolhaas, David Gianotten i Betty Ng.
Projekt jest również prezentowany w całym Hongkongu od 20 listopada, a na Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji do 21 listopada.
Nadbrzeżna promenada, Middle Village.
OMA Video za pomocą programu ładującego Vimeo OMA.
.
OMA
[patrz też: domki bez pozwolenia, domki narzędziowe, domy energooszczędne ]

Tags: , ,