Architektura i nowoczesne budownictwo – Kinderland Kindergarten / Wolfgang Roth Architekten

Nowy budynek przedszkola Brigida Gonzalez Wolfgang Roth Architekten w Stuttgarcie, w którym mieści się przestrzeń dla dzieci i personelu, ma prefabrykowaną drewnianą fasadę z jasnymi wnętrzami, które promują naukę.
Próbując przybliżyć dzieci na zewnątrz, sale lekcyjne zaprojektowano wokół wewnętrznych dziedzińców.
Ponadto każda z trzech większych sal lekcyjnych ma pełne przeszklenia, które zalewają pomieszczenia światłem i pozwalają dzieciom zobaczyć otoczenie.
Pionowe łupki na zewnątrz tworzą bardziej przepuszczalny podział, nadając budynkowi lżejszy wygląd.
Więcej zdjęć po przerwie.
Klient: Uniwersytet Stuttgart Bauamt Vaihingen i Hohenheim, Stuttgart Studentenwerk.

Brigida Gonzalez faza BA i 2 grupa: Powierzchnia brutto: 320 m2 Przestrzeń zamknięta: 980 m3 Rozpoczęcie planowania 6/2008 Rozpoczęcie budowy 1/2010 Zakończenie: 5/2010 etap 2 BA Grupa trzecia: Powierzchnia brutto: 140 m2 Powierzchnia zamknięta: 405 m3 Planowanie na początek 7/2009 Planowane rozpoczęcie budowy w 2010 roku Zakończenie: planowane 2010 Jak widać na blogu.
Zdjęcia autorstwa Brigidy Gonzalez, jak zaznaczono.
[przypisy: domy energooszczędne, domy drewniane, domki drewniane letniskowe ]

Tags: , ,