Domki letniskowe z drewna
Architektura i aranżacja wnętrz

Architektura 21szego wieku : Kolekcja Philipa Johnsona na sprzedaż

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Robin Pogrebin z The New York Times napisał ostatnio, że Raj Ahuja, urodzony w Indiach architekt, który dołączył do Philipa Johnsona w 1971 roku i został partnerem w 1984 roku, będzie sprzedawał archiwa szkiców architekta.
I to nie jest zwykły szkicownik.
Kolekcja Johnsona obejmuje ponad 25 000 szkiców projektowych, rysunków roboczych, renderingów i fotografii, które obejmują ponad 120 projektów w latach 1968-1992.
Po ogłoszeniu bankructwa, który opuścił dzieło w posiadaniu Ahuja, czekał na przeniesienie go z szacunkiem.
ręce.
z nadzieją, że jedna instytucja zdobędzie całą kolekcję, aby nie zepsuć archiwum.
Więcej o kolekcji po przerwie.
Archiwum jest pełne materiałów o późniejszych projektach Johnsona, a konkretnie jego wyższych wieżach, takich jak jego budynek AT & T na Manhattanie (Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie uzyskało 7-stopowy rysunek przedstawiający fasadę za 70 000 USD w kwietniu), Miejsce PPG w Pittsburghu i Pennzoil Place w Houston.
Archiwum pokaże kolejną stronę Johnsonowi, który, jak donosił Pogrebin, był wcześniej krytykowany – skupiając się na estetyce kosztem bardziej fundamentalnych zagadnień funkcji ..
Michael Robinson, ekspert od XX-wiecznych dokumentów i inny rzeczoznawca archiwum, powiedział NY Times: Nikt nie myśli o Johnsonie jako o planiście.
Uważają go za antyurbanistę.
Naprawdę martwił się, jak życie wchodzi w interakcje z tymi budynkami.
Otrzymujesz skomplikowane plany dotyczące chodników, dróg, robót.
Dodał:.
Dosłownie widzisz go, jak myśli na papierze aż do ostatecznych rysunków koniecznych do rzeczywistego zbudowania budynku.
[więcej w: maty termoizolacyjne, plan zagospodarowania przestrzennego piaseczno, olx grudziądz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: maty termoizolacyjne olx grudziądz plan zagospodarowania przestrzennego piaseczno